Dosežki arhiv

Že šestič zapored se je naši šoli uspelo uvrstiti na svetovno tekmovanje RoboCup 2016, ki je tokrat potekalo v Nemčiji. Tekmovanja se lahko udeleži samo najboljša ekipa iz vsake države. Tokrat se je na svetovno tekmovanje ponovno uspelo uvrstiti dvema ekipama iz naše šole. Matjaž Kajba in Rok Mihailović Krpan sta tekmovala v kategoriji RoboCup Rescue Maze – iskanje žrtev v labirintu. Uroš Štok in Klemen Hercog pa sta tekmovala v kategoriji RoboCup Rescue CoSpace – simulacija v virtualnem robotu in delo s pravim robotom, kjer robot pobira označene žrtve.

Uroš Štok in Miha Hercog sta osvojila vehunsko 4. mesto in prejela priznanje za »Best strategy« (seštevek programskega in tehničnega izziva).

Matjaž Kajba in Rok Mihailović Krpan pa sta v konkurenci 24 ekip osvojila prav tako odlično 11. mesto in prejela priznanje za »Best team spirit«.

Več si lahko preberete in pogledate fotografije na spletni strani RoboCup SERŠ.

Čestitamo dijakom za ponovne vrhunske dosežke na svetovnem nivoju.