Dosežki arhiv

Dijaki in mentorji SERŠ-a so tudi v letošnjem šolskem letu uspešno tekmovali na tekmovanju Mladi za napredek Maribora.
Dijak Jernej Frangež je pod mentorstvom Roberta Gašpariča prejel nagrado »dr. Brede Žerjal« za najboljšo in izjemno kvalitetno raziskovalno nalogo na vseh področjih raziskovanja. Nagrado je prejel za raziskovalno nalogo na področju elektrotehnike Primerjava delovanja pogona, krmilja in ekološke naravnanosti pralnih strojev za domačo uporabo.
Na tekmovanju je sodelovalo 30 dijakov z 16-timi raziskovalnimi nalogami in inovacijskimi predlogi pod vodstvom 8-ih mentorjev. Skupno smo med mariborskimi šolami zasedli 4. mesto.

Naši raziskovalci in mentorji so dosegli naslednje uvrstitve:

Področje ELEKTROTEHNIKA, ELEKTRONIKA
Vrsta Mesto Točk Priznanje Ime in priimek Razred Mentor Naslov
RN 1 169 PBŽ
zlato
DS
Jernej Frangež 3.at Robert Gašparič Primerjava delovanja pogona, krmilja in ekološke naravnanosti pralnih strojev za domačo uporabo
RN 2 151 srebrno
DS
Timotej NidorferSimon Toplak 2.ap
2.ap
Milan Ivič Krmiljenje zapornice z razvojno ploščo Arduino Uno
RN 3 150 srebrno
DS
Žan Kolarič 4.at Milan Ivič Krmiljenje DC motorja s PWM signalom
RN 4 150 srebrno
DS
Luka KobaleJani KauklerDomink Gril 2.ar
2.ar
3.at
Milan Ivič Nadzor in upravljanje oddaljenih naprav
RN 5 148 srebrno Tilen KurnikTadej Golob 3.cr
3.cr
Milan Ivič Robosled
RN 6 135 bronasto Luka KobaleJani KauklerŽiga Podhostnik 2.ar
2.ar
2.ar
Milan Ivič QuadCopter
RN 7 127 bronasto Andrej Kmetec 4.br Jože Štrucl AVTOMATIZACIJA IN RAČUNALNIŠKO PODPRTA PROIZVODNJA
RN 8 118 bronasto David Konec 1.at Robert Gašparič RGB LED trak krmiljen z Arduino razvojno ploščico preko Bluetootha
IP 1 147 srebrno
DS
Dominik GrilLuka Senčar 3.at
3.at
Milan Ivič Robotizirana linija z tekočim trakom
Področje INTERDISCIPLINARNO PODROČJE
Vrsta Mesto Točk Priznanje Ime in priimek Razred Mentor Naslov
RN 10 128 bronasto Jan Alojz GačnikDaša Sprinčnik 1.ar
1.b*
Milan Ivič
Nataša Rotar
Srce, srčni utrip in druge tegobe
Področje RAČUNALNIŠTVO
Vrsta Mesto Točk Priznanje Ime in priimek Razred Mentor Naslov
RN 2 136 srebrno
DS
Leon Gorjup 4.ag Branko Potisk Računalniška osebnost
RN 3 115 bronasto Žan VidrihTomaž Leopold 3.br
3.br
Slavko Nekrep Interpretacija in pretvorba programskih jezikov
RN 4 97 bronasto Damijan Robnik
Kevin KosJan Kralj
2.dr
2.dr
2.dr
Ida Lotrič MINECRAFT
RN 5 85 bronasto Matic StrajnšakTomaž Habulin 4.cr
4.cr
Marjan Uranjek Digitalna navodila za postavitev osnovnega omrežja z MikroTik usmerjevalnikom
IP 1 101 bronasto Jure SatlerMario MočnikAnže Gretar 1.cr
1.cr
1.cr
Robert Gašparič Sodniški pripomoček
Področje TUJI JEZIKI
Vrsta Mesto Točk Priznanje Ime in priimek Razred Mentor Naslov
RN 2 147 srebrno Aljaž Aurednik 2.ar Suzana Rehberger Učenje angleščine v Evropi